Nowości

01.10.2019 r. Adam Koźluk

Twarde jak skała, nowe L200

W ciągu ponad 40 lat produkcji Mitsubishi dostarczyło klientom na całym świecie około 5 mln egzemplarzy niestrudzonego L200. Teraz w Polsce doczekaliśmy się nowej, piątej już generacji. Czy japońskiej marce uda się utrzymać popularność swojego niezniszczalnego, terenowego pick-upa? To się jeszcze okaże. Jedno jest pewne. Nowe L200 zapowiada się niezwykle ciekawie. 

Zazwyczaj stosunek ludzi do samochodów można podzielić na dwie generalne kategorie. Dla jednych są źródłem przyjemności, a inni traktują je jak narzędzie w poruszaniu się z punktu A do punktu B. L200 to raczej samochód dla pierwszej grupy. Choć są i tacy, którzy wykorzystają go jako jako niezniszczalne, godne zaufania i komfortowe narzędzie pracy. Mitsubishi twierdzi, że nowy off-roader z krwi i kości ma jeszcze lepsze właściwości jazdy w terenie od poprzedniej generacji, a jego osiągi i możliwości nie mają sobie równych. 

Silnik i napęd

Zastosowaną jednostką napędową jest turbodoładowany silnik diesla o pojemności 2,2 l, która generuje 150 KM z momentem obrotowym wynoszącym 400 Nm. Podobno jest też oszczędny i spala między 8,6 a 9,7 l/100 km. Ciekawe, jak to będzie wyglądało w praktyce przy masie własnej przekraczającej 2 tony… Do wyboru dostaniemy manualną lub automatyczną przekładnię wyposażoną w 6 biegów. 

Nowe L200 napędzane jest przez zaawansowany układ Super Select 4WD, który umożliwia jazdę w trybie 4x4 również po asfalcie i przy wyższych prędkościach. Jest to również moment debiutu nowego trybu jazdy Offroad z możliwością ustawienia charakterystyki samochodu ukierunkowanej na Gravel, Mud/Snow, Sand oraz Rock. Dzięki temu elektronika pojazdu jest w stanie w odpowiedni sposób kontrolować moc, przekładnię i hamulce tak, aby pickup lepiej radził sobie w sytuacjach obniżonej przyczepności. 

Teren

Jeśli chodzi o właściwości terenowe, to piąta generacja L200 ma minimalnie 20 mm prześwitu. Kąt natarcia wynosi 29 stopni, a kąt zejścia 21 stopni. Dopuszczalny przechył boczny to 45 stopni. Pozwala to na swobodne poruszanie się nawet w najtrudniejszym terenie. 

Tak jak wspomniałem, jest też grupa osób, która samochód ten wykorzysta do ciężkiej pracy i słusznie. Ładowność L200 wynosi 1040-1080 kg (w zależności od wersji napędu). Maksymalne obciążenie holowanej przyczepy posiadającej hamulce to 3100 kg, co oznacza możliwość podróżowania z jachtem lub dużą przyczepą kempingową. 

Wersje i ceny

Cena podstawowej wersji Invite wynosi 135 990 zł, ale powinniśmy ją traktować, no właśnie jak zaproszenie do przyjrzenia się szerzej gamie pozostałych wersji wyposażenia. W Invite nie spodziewajmy się zbyt wielu ciekawych i użytecznych elementów wyposażenia. Samochód wyjeżdża z fabryki w Tajlandii na 16 calowych felgach aluminiowych, wyposażony jest w tempomat, radioodtwarzacz z 4 głośnikami, zestaw głośnomówiący Bluetooth, klimatyzację manualną i to tak naprawdę tyle. Dopiero wersja Intense (150 990 zł) dostarcza kamery cofania, kół w rozmiarze 18 cali, jednostrefowej automatycznej klimatyzacji, audio z ekranem dotykowym oraz co najważniejsze zaawansowanego systemu napędu na 4 koła Super Select. Wspomniany wcześniej tryb Offroad trafia do wyposażenia standardowego w jeszcze kolejnej pozycji cennikowej - Instyle (158 990 zł). Dodatkowo otrzymujemy też kamery 360 stopni, system kontroli zjazdu ze wzniesienia, reflektory przednie i tylne w technologii LED, dwustrefową klimatyzację automatyczną, podgrzewanie foteli przednich oraz ich elektryczną regulację, a także system bezkluczykowego dostępu. Najwyższa dostępna wersja wyposażenia Instyle Plus (167 190 zł) poszerza funkcjonalność samochodu o dodatkowe systemy bezpieczeństwa, takie jak monitorowanie martwego pola, informowanie o ruchu poprzecznym podczas cofania czy czujniki parkowania. 

Gwarancja

Nowe Mitsubishi L200 trafia w ręce klientów z 5-letnią fabryczną gwarancją oraz 5-letnim pakietem Assistance 24/7 w przypadku przebicia opony, awarii, wypadku, kradzieży, a także w momencie zatankowania niewłaściwego lub złego paliwa. 

 

Nowe L200 skonfigurujesz TUTAJ

Powiązane posty

Zapisz się do newslettera

Twój adres email

Wysyłając niniejszy formularz wyrażacie Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Carsalon.pl S.A. ("Administrator") w celach rejestracji na portalu oraz przesyłania komunikatów marketingowych przez Administratora i jego partnerów biznesowych