Wydarzenia

09.06.2020 r. Sebastian Carsalon.pl

Sprzedaż Toyoty RAV4 na świecie przekroczyła 10 milionów

  • Toyota RAV4 przekroczyła symboliczny wynik łącznej sprzedaży 10 milionów egzemplarzy

  • RAV4 jest obecny na rynku od 26 lat; w tym czasie zadebiutowało 5 generacji

  • RAV4 był pionierem segmentu kompaktowych SUV-ów i do dziś pozostaje jego liderem

  • Toyota otwiera nowy rozdział w historii modelu za sprawą RAV4 Plug-in Hybrid, który zadebiutuje w drugiej połowie 2020 roku

Toyota RAV4 jest kolejnym modelem Toyoty, którego łączna sprzedaż osiągnęła ośmiocyfrowy wynik. Łącznie już ponad 10 milionów egzemplarzy tego najpopularniejszego SUV-a na świecie opuściło salony marki. RAV4 jest obecny na rynku od 1994 roku i doczekał się pięciu generacji.

RAV4 był pionierem segmentu kompaktowych SUV-ów z samonośnym nadwoziem – w 1994 roku świat po raz pierwszy ujrzał niewielki, lekki i zwinny samochód terenowy o rekreacyjnym charakterze. Od tamtej pory RAV4 nieustannie wyznacza standardy w stworzonym przez siebie segmencie.

W 2019 roku RAV4 był nie tylko najchętniej kupowanym SUV-em na świecie, ale również czwartym najpopularniejszym samochodem wszystkich segmentów. 

Na europejskie drogi od 1994 roku wyjechało już ponad dwa miliony egzemplarzy Toyota RAV4, zaś najnowsza, piąta generacja, która zadebiutowała na początku 2019 roku, ustanowiła nowy rekord rocznej sprzedaży ponad 130 000 aut.

 

Powiązane posty

Zapisz się do newslettera

Twój adres email

Wysyłając niniejszy formularz wyrażacie Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Carsalon.pl S.A. ("Administrator") w celach rejestracji na portalu oraz przesyłania komunikatów marketingowych przez Administratora i jego partnerów biznesowych