Felietony

05.06.2020 r. Sebastian Carsalon.pl

Samochód roku 2020 - dwie najlepsze ŠKODY w swoich kategoriach 4x4

Samochód roku 2020 '4x4' - Czytelnicy niemieckiego magazynu Auto Bild wybrali dwie najlepsze ŠKODY w swoich kategoriach. Skoda Octavia w kategorii poniżej 40 000 € i Skoda Superb w kategorii powyżej 40 000 €.

Ulubiony samochód z napędem na wszystkie koła - Octavia wybrana po raz czwarty w tej kategorii, a Superb po raz jedenasty

W kategorii pojazdów z napędem na wszystkie koła Škoda odniosła zwycięstwo zarówno w kategorii najlepszego samochodu importowego, jak i zwycięzcy ogólnego. Jeśli chodzi o pojazdy z napędem na wszystkie koła, które kosztują ponad 40 000 EUR, flagowy model Škoda Superb 4 × 4 został wybrany najlepszym samochodem importowym. Czytelnicy bestsellerowego europejskiego magazynu samochodów z napędem na wszystkie koła po raz czwarty wybrali Octavia jako swojego ulubionego w tej kategorii, a Superb po raz jedenasty.

W kategorii samochodów osobowych 4 × 4, które kosztują mniej niż 40 000 €, 13,8% czytelników oceniło Škoda Octavia 4 × 4 jako swoje ulubione. Bestseller marki został wybrany zwycięzcą ogólnym, a także najlepszym samochodem importowym. Bestseller czeskiego producenta samochodów był już wyborem czytelników w kategorii „4 × 4 roku w 2014, 2015 i 2019 r. Po uzyskaniu 6,59% głosów najlepszy model marki - Škoda Superb 4 × 4 - jest importem pierwszego wyboru 4x4 ponad 40 000 euro w tym roku. To sprawia, że ​​rok 2020 jest jedenastym rokiem, w którym flagowiec marki zajął pierwsze miejsce w ankiecie czytelników.

W tym roku głosowanie na „4 × 4 roku” odbyło się po raz 19. Ogółem do wyboru było 218 modeli w jedenastu kategoriach. 

Historia 4 x 4

Historia modeli Škoda z napędem na wszystkie koła rozpoczęła się w 1999 roku od modelu Škoda Octavia Combi 4 × 4. Trzy lata później czeski producent samochodów zaprezentował również hatchbacka swojego bestsellera jako 4 × 4, a następnie drugą generację popularnego kompaktowego modelu, dostępnego również jako wariant z napędem na wszystkie koła.

W 2019 r. Około 1 na 9 modeli Škoda Octavia dostarczonych w Europie to 4 × 4. Teraz w czwartej generacji model będzie ponownie dostępny w różnych konfiguracjach układu napędowego z napędem na wszystkie koła. 

Škoda po raz pierwszy zaprezentowała hatchbacka SUPERB z technologią 4 × 4 w 2008 roku, a pierwszy Superb Combi 4 × 4 pojawił się rok później. W 2019 r. Co czwarty nowo zarejestrowany model na rynku europejskim był wyposażony w napęd na wszystkie koła - stanowiąc 26 procent całkowitej sprzedaży. Odkąd został gruntownie zmieniony w 2019 roku, Škoda Superb oferuje takie funkcje, jak pełne reflektory LED Matrix i jeszcze szerszy zakres innowacyjnych systemów wspomagających - dzięki czemu jest bardziej atrakcyjny i najnowocześniejszy niż kiedykolwiek. W ubiegłym roku zadebiutował także Superb iV, pierwszy hybrydowy plug-in marki.

 

Powiązane posty

Zapisz się do newslettera

Twój adres email

Wysyłając niniejszy formularz wyrażacie Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Carsalon.pl S.A. ("Administrator") w celach rejestracji na portalu oraz przesyłania komunikatów marketingowych przez Administratora i jego partnerów biznesowych