Nowości

28.05.2020 r. Adam Koźluk

Nowe Mini Countryman

Mini Countryman będąc największym spośród gamy modeli marki z brytyjskim rodowodem, trafia w gusta dość szerokiej grupy odbiorców. Jest jednym z najczęściej wybieranych modeli - prawie 30% globalnej sprzedaży marki przypada Countryman’owi. Najnowszy facelift samochodu to dobra wiadomość dla osób zainteresowanych zakupem kompaktowego SUVa. 

Nowy Mini Countryman to nie tylko odświeżona i dopracowana stylistyka, to również najnowsza generacja silników, nowe elementy wyposażenia oraz innowacyjne technologie. W roku modelowym 2021 zoptymalizowano wnętrze, wszechstronność, funkcjonalność oraz komfort jazdy. 

Napęd

Countryman dostępny jest w łącznie jedenastu wariantach modelowych. Do wyboru mamy pięć wersji z silnikami benzynowymi, kolejne pięć wersji z silnikami diesla oraz jedną wykorzystującą technologię Plug-in Hybrid.  Model hybrydowy Cooper SE Countryman z napędem na 4 koła dostarcza 224 KM mocy i zapewnia średnie spalanie w okolicy 2 l/100 km (według danych producenta).  Od Mini otrzymujemy również możliwość jazdy na samym napędzie elektrycznym z zasięgiem na poziomie około 60 km. 

Silniki spalinowe i diesla również doczekały się gruntownego odświeżenia. Zastosowano w nich zoptymalizowaną technologię TwinPower Turbo, która obejmuje teraz kolektor wydechowy wbudowany wraz z układem turbodoładowania w głowicę cylindrów. Zapewnia to m.in. bardzo efektywne chłodzenie spalin i systemu doładowania, co przekłada się na znacznie niższe zużycie paliwa. 

Z zewnątrz

Nowy Mini Countryman zyskał odświeżoną stylistykę zewnętrzną, która obejmuje przeprojektowaną atrapę chłodnicy i całego zderzaka. Wszystkie wersje otrzymują w standardzie LEDowe oświetlenie. Jako opcja dodatkowa dostępne są również adaptacyjne reflektory matrycowe, która automatycznie dostosowują swoje działanie do sytuacji na drodze selektywnie przyciemniając lub oświetlając poszczególne elementy ruchu drogowego. 

Lampy tylne z kolei w końcu bazują na motywie Union Jack tworząc charakterystyczny znak rozpoznawczy współczesnych Mini - brytyjską flagę. 

Wraz z faceliftingiem dostępne będą dwa nowe lakiery - White Silver oraz Sage Green oraz pakiet stylistyczny elementów zewnętrznych w kolorze Piano Black. 

Wewnątrz

Nowością w ofercie tapicerek jest skórzana wersja Chester Indigo Blue i Chester Malt Brown. Ciekawą opcją dodatkową, która wyróżni nasze wnętrze jest cyfrowy wyświetlacz wskaźników o przekątnej 5 cali. 

Countryman jest w standardzie wyposażony w kartę SIM, która umożliwia korzystanie z połączenia alarmowego z funkcją lokalizacji i rozpoznaniem skali wypadku.

Powiązane posty

Zapisz się do newslettera

Twój adres email

Wysyłając niniejszy formularz wyrażacie Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Carsalon.pl S.A. ("Administrator") w celach rejestracji na portalu oraz przesyłania komunikatów marketingowych przez Administratora i jego partnerów biznesowych