Felietony

29.06.2020 r. Sebastian Carsalon.pl

Jak na samochody patrzą różne pokolenia Polaków?

Jak na samochody patrzą różne pokolenia Polaków?
Producenci samochodów i dealerzy starają się dopasować do kolejnych pokoleń. Nasze gusta i preferencje cały czas zmieniają się pod wpływem doświadczeń, możliwości finansowych czy czasów, w których żyjemy.
EFL w nowym badaniu przyjrzał się, w jaki sposób na samochody patrzą cztery pokolenia Polaków. Okazuje się, że choć żywimy do aut te same emocje, nasze wyobrażenie idealnego samochodu często potrafi być bardzo różne. 

To co bardzo ważne dla producentów to fakt, że dla młodszych osób największą przeszkodą są pieniądze, dlatego warto porównać i wybrać najkorzystniejszą ofertę na przykład na CARSALON.pl

EFL podsumowuje badanie następująco: Cztery pokolenia – cztery wnioski z badania

1. Polscy kierowcy traktują samochody emocjonalnie: auta to ich pasja, są jak dobrzy przyjaciele, z którymi miło spędza się czas. Najbardziej do samochodów przywiązują się najmłodsze osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z motoryzacją. 


2. Starsze pokolenia kierowców z reguły szukają samochodów niezawodnych i tanich w utrzymaniu. Młodsi częściej zwracają za to uwagę na takie cechy, jak estetyka, moc silnika czy komfort. Niezależnie od wieku, priorytetem jest dla nas przede wszystkim bezpieczeństwo. 


3. Przy wyborze wyposażenia dodatkowego pokolenie X oraz Baby Boomers myślą praktycznie: decydują się na dodatkowe poduszki powietrzne czy pokładowy GPS. Z kolei pokolenia Y i Z kładą większy nacisk na słuchanie muzyki w samochodzie, szukając przede wszystkim dobrego sprzętu audio.


4. Są różne powody, dla których zamiast auta wybieramy inne środki transportu. Dla młodszych pokoleń przeszkodą są pieniądze. Starsze, zamiast kupować własne auto, chętniej korzystają z wynajmu, gdy są im potrzebne cztery kółka.

Jedną z ostatnich nowości jest Volkswagen ARTEON - może to właśnie będzie dobry wybór dla Ciebie.

 

 

Powiązane posty

Zapisz się do newslettera

Twój adres email

Wysyłając niniejszy formularz wyrażacie Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Carsalon.pl S.A. ("Administrator") w celach rejestracji na portalu oraz przesyłania komunikatów marketingowych przez Administratora i jego partnerów biznesowych