Nowości

26.06.2020 r. Adam Koźluk

iPhone kluczykiem do BMW

Kilka dni temu na Światowej Konferencji Deweloperów Apple ogłoszono, że BMW jako pierwszy producent samochodów oferuje swoim klientom możliwość korzystania z iPhone’a jako pełnowartościowego cyfrowego kluczyka. Fani cyfrowych technologii i bawarskiej marki zacierają ręce.

BMW to jeden z najprężniej współpracujących z światowym gigantem Apple koncernów motoryzacyjnych. Jako pierwsza firma zintegrowała iPoda ze swoimi autami czy wprowadziła bezprzewodową obsługę Apple CarPlay. Teraz użytkownicy iPhone’ów będą mogli wykorzystać je jako pełnowartościowe, cyfrowe kluczyki do samochodów BMW.

Oznacza to brak konieczności noszenia ze sobą rzeczywistego kluczyka, do którego cyfrowej wersji dostaniemy się za pomocą aplikacji Apple Wallet. Warto wspomnieć, że będzie to pierwsze rozwiązanie, które w pełni zastąpi zwykły kluczyk. Klienci będą mogli otwierać i zamykać swoje BMW przykładając telefon do klamki a także uruchamiać BMW przez położenie go w schowku na telefon i naciśnięcie przycisku start.

Co więcej cyfrowy kluczyk otrzymamy w pięciu wirtualnych egzemplarzach. To znaczy, że będziemy mogli udostępnić go członkom rodziny czy znajomym, którym pożyczymy samochód. Umożliwi to przypisanie wybranych przez nas ustawień samochodu do każdego użytkownika. Czyli udostępniając samochód swojemu dziecku, będziemy mogli np. ograniczyć maksymalną prędkość lub moc BMW.

 

 

Co jeśli bateria w iPhonie wyładuje się? BMW przewidziało tryb awaryjny baterii, która pozwoli na skorzystanie z kluczyka jeszcze przez 5 godzin po wyładowaniu telefonu.

Posiadacze Apple Watch również będą zadowoleni, bo cyfrowy kluczyk współpracuje z naręczny smart zegarkiem.

Nowe rozwiązanie dostępne będzie początkowo w 45 krajach dla modeli serii 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, X5, X6, X7, X5M, X6M oraz Z4 wyprodukowanych po 1 lipca 2020. Kompatybilne urządzenia to iPhone XR, XS i nowsze modele, a także Apple Watch Series 5.

Czas najwyższy, aby uruchomić konfigurator BMW i porównać oferty szyte na miarę z salonów z całej Polski, a potem cieszyć się z nowinki technologicznej, jaką jest w pełni cyfrowy kluczyk na iPhonie.

Powiązane posty

Zapisz się do newslettera

Twój adres email

Wysyłając niniejszy formularz wyrażacie Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Carsalon.pl S.A. ("Administrator") w celach rejestracji na portalu oraz przesyłania komunikatów marketingowych przez Administratora i jego partnerów biznesowych