Nowości

12.11.2020 r. Adam Koźluk

Idzie nowe. BMW iX

BMW prezentuje zupełnie nowy, elektryczny model iX. Do sprzedaży trafi dopiero pod koniec 2021 roku, ale już teraz mamy wiele szczegółów, w jakim kierunku zmierza bawarska marka.

BMW iX to zupełnie nowa, minimalistyczna konstrukcja, zorientowana na elektryczną przyszłość marki. Będzie flagowym, najbardziej zaawansowanym technologicznie modelem z kuźni BMW i.

Jak czytamy, samochód będzie wyposażony w piątą generację silników eDrive i obejmie dokładnie dwie jednostki napędowe, układ samoładowania i akumulator wysokonapięciowy. Silnik ten, zbudowany w zgodzie z ideą zrównoważonego rozwoju, czyli bez wykorzystania tzw. surowców krytycznych, będzie generował około 500 KM mocy. BMW iX rozpędzi się do 100 km/h w niecałe 5 sekund.

Niskie zużycie energii, bo na poziomie jedynie 21 kWh na 100 km, pozwoli na przejechanie nawet 600 km na jednym ładowaniu, co jest wynikiem zdecydowanie satysfakcjonującym, w porównaniu z głównym konkurentem Audi e-tron (zasięg około 400 km).

BMW iX wyposażone będzie w nową technologię ładowania prądem stałym o mocy do 200 kW. Dzięki temu do 80% objętości, naładujemy elektrycznego flagowca w niecałe 40 minut. 10 minut ładowania pozwoli natomiast na zwiększenie dostępnego zasięgu o 120 km. Natomiast pełne ładowanie ze stacji Wallbox zajmie około 11 godzin.

BMW iX ma być najbardziej zaawansowanym technologicznie modelem marki.

— Technologie BMW iX wyznaczają standardy w branży: BMW iX ma większą moc obliczeniową do przetwarzania danych, wydajniejsze czujniki niż najnowsze pojazdy w naszym obecnym portfolio, jest kompatybilne z 5G, będzie miało nowe i ulepszone funkcje zautomatyzowanej jazdy i parkowania oraz wykorzystuje wydajny napęd elektryczny piątej generacji — mówi Frank Weber, członek zarządu BMW AG odpowiedzialny za rozwój.

Powiązane posty

Zapisz się do newslettera

Twój adres email

Wysyłając niniejszy formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Carsalon.pl S.A. (Administrator) w celach rejestracji i korzystania z Serwisu Internetowego, w tym z Konta Użytkownika
Szczegółowe informacje uzyskacie Państwo pod adresem rodo@carsalon.pl, w Polityce Prywatności oraz Regulaminie