Felietony

14.09.2020 r. Sebastian Carsalon.pl

Historyczny jubileusz: 110 lat wyjątkowych emocji Alfy Romeo

Historyczny jubileusz: 110 lat wyjątkowych emocji Alfy Romeo. To historia pełna włoskiego geniuszu, technologicznych innowacji, sportowych sukcesów i motoryzacyjnych dzieł sztuki.

Alfa Romeo świętuje oficjalnie 110 lat istnienia, ponownie otworzyła w Arese drzwi Muzeum swojej historii. 

Od Fariny i Fangio do Räikkönena i Giovinazziego


Alfa Romeo jest producentem, który wygrał pierwszy wyścig Grand Prix oraz inauguracyjną edycję Mistrzostw Formuły 1 w 1950 roku, z Nino Fariną za kierownicą Alfy Romeo Gran Premio Tipo 158 „Alfetta". Ten triumf powtórzył w 1951 roku Juan Manuel Fangio, prowadząc Alfettę 159.

Alfa 24 HP, pierwszy samochód Alfa Romeo


Alfa 24 HP została zaprojektowana przez Giuseppe Merosiego, ale jeszcze wcześniej, bo 24 czerwca 1910 roku powstała spółka A.L.F.A. (Anonima Lombarda Fabbrica Automobili). Pierwsza ALFA była jednak już prawdziwą Alfą Romeo – elegancka, sportowa, zaawansowana technologicznie i o wyjątkowym uroku. To doskonałe połączenie sprawi, że Alfa Romeo stanie się unikalną marką w branży motoryzacyjnej i pozostanie taka aż po dziś dzień.

Najczęściej nagradzane modele w historii marki


W ciągu ostatnich pięciu lat Giulia oraz Stelvio stały się najczęściej nagradzanymi samochodami w historii włoskiej marki. Około 170 międzynarodowych nagród i wyróżnień przyznawanych przez prasę branżową i media, głosami jury złożonych z krytyków i profesjonalistów, ale także dzięki opiniom kierowców oraz fanów marki, którzy docenili zarówno innowacyjność, jak i styl oraz osiągi obu modeli.
 

W ofercie znajduje się jeszcze między innymi Giulietta.

Alfa Romeo - samochody dostępne od ręki

 

 

Powiązane posty

Zapisz się do newslettera

Twój adres email

Wysyłając niniejszy formularz wyrażacie Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Carsalon.pl S.A. ("Administrator") w celach rejestracji na portalu oraz przesyłania komunikatów marketingowych przez Administratora i jego partnerów biznesowych