Felietony

17.05.2020 r. Sebastian Carsalon.pl

Giełdy samochodowe przenoszą się do Internetu

Dla trochę starszych czytelników będzie to jeszcze przez długi czas niesamowite wspomnienie, w latach dziewięćdziesiątych giełdy samochodowe przyciągały co weekend dziesiątki tysięcy osób w całej Polsce. 
Była to świetna możliwość zarówno dla sprzedających oraz kupujących na znalezienie wymarzonego samochodu, w czasach świetności mogliśmy na nich znaleźć zarówno samochody droższe jak i te najtańsze, najbardziej korzystne oferty zarówno samochodów kupionych w Polsce jak i sprowadzonych z zagranicy.

Właśnie w przypadku samochodów sprowadzanych mogliśmy również złożyć zamówienie na sprowadzenie dla nas samochodu, który będzie spełniać nasze wymagania. Na pewno giełdy miały swój niezapomniany klimat, każdy mógł oglądać samochody, rozmawiać i negocjować ze sprzedającym, aby mieć jak największą szansę na znalezienie dobrej oferty musieliśmy wstać z samego rana.

Giełdy samochodowe co dalej?

Obecnie w całej Polsce funkcjonują jeszcze giełdy, natomiast można na nich znaleźć przede wszystkim znacznie starsze pojazdy, zdecydowanie powyżej 7-8 lat a w związku z tym cenach poniżej 25 000 - 30 000 zł. Ilość działających jeszcze giełd można szacować na około pięćdziesiąt.
Rolę giełd samochodowych w pierwszej kolejności zaczęły przejmować komisy samochodowe a następnie place komisowe. Natomiast obecnie coraz bardziej handel przenosi się do Internetu a my stajemy się coraz zamożniejsi, dlatego szukamy coraz młodszych i drożnych samochodów

Gdzie obecnie szukać najlepszych ofert?

W tym roku sytuacja jest jeszcze bardziej nadzwyczajna a w związku z tym ilość dostępnych, gotowych do odbioru nowych samochodów jest bardzo duża. Dodatkowo nie musimy już polować na najbardziej pożądane samochody używane czyli takie 3 – 4 letnie ze stosunkowo niewielkim przebiegiem, kupione i serwisowane w Polsce. Dlatego bez względu na to czy szukamy nowego samochodu czy używanego, ale w bardzo dobrym stanie powinniśmy pomyśleć o kupnie go w pierwszej kolejności od autoryzowanego dealera. Oferują oni zarówno auta nowe jak i używane. Od trzech, czterech lat zaczęliśmy na szeroką skalę korzystać z wynajmu samochodów, dlatego liczba dostępnych 3 -5 latków kupionych w salonach samochodowych jest imponująca.

Coraz więcej handlu przenosi się do Internetu, który daje nam ogromne możliwości. W ciągu kilku minut możemy bezpłatnie porównać tysiące ofert nowych lub używanych samochodów i dodatkowo negocjować cenę z ich sprzedawcami leżąc na kanapie. 
 

Powiązane posty

Zapisz się do newslettera

Twój adres email

Wysyłając niniejszy formularz wyrażacie Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Carsalon.pl S.A. ("Administrator") w celach rejestracji na portalu oraz przesyłania komunikatów marketingowych przez Administratora i jego partnerów biznesowych