Nowości

24.07.2020 r. Adam Koźluk

Edycja limitowana BMW X7 Dark Shadow

BMW prezentuje pierwszą limitowaną do 500 sztuk edycję flagowego SUVa X7 Edition Dark Shadow. To gigantyczny i mocarny SUV z silnikiem V8. Nazewnictwo nawiązuje do nowego koloru gamy Individual - mroźny szary arktyczny, w którym zachowana jest cała stylistyka auta. Czego jeszcze można spodziewać się po edycji specjalnej?

Limitowana wersja Dark Shadow dostępna będzie jedynie jako X7 M50i, a więc z potężnym 4.4 litrowym silnikiem benzynowym V8, który generuje 530 KM mocy i 750 Nm momentu obrotowego. Szybki cień (mgły?) rozpędzi się do setki w 4,7 sekundy. 

Pakiet BMW M Sport, który jest częścią edycji specjalnej zapewnia zwiększoną aerodynamikę auta przez zastosowane części nadwozia o sportowym charakterze. Oprócz funkcji użytkowej wygląda on wręcz niesamowicie nadając autu charakterystyczny, sportowy wygląd. W ramach pakietu otrzymujemy również 22 calowe koła i sportowy wydech M Sport. 

Edycja Dark Shadow to zupełnie nowy lakier z serii Individual z czarnymi wstawkami o wysokim połysku na grillu oraz przednim i tylnym dyfuzorze. Wygląda kosmicznie.

 

 

Wnętrze zostało wykończone skórzaną tapicerką w odcieniach ciemnego granatu i czerni. Do dyspozycji “w standardzie” dostajemy również nagłośnienie Bowers & Wilkins, dach panoramiczny, wyświetlacz head-up, funkcję TV dla drugiego rzędu siedzeń czy masaż w fotelach przednich. 

Cena wersji specjalnej Dark Shadow na polskim rynku nie jest jeszcze znana. Samochód trafi do produkcji w sierpniu tego roku. 

BMW X7 to samochód gigantyczny jak na nasze krajowe warunki, gdzie dominują raczej auta segmentu kompaktowego. Masywny SUV wyróżnia się samym swoim rozmiarem i nie ciężko nie zauważyć go na drodze. To nie przeszkadza, bo X-siódemek na naszych drogach z każdym miesiącem widać coraz więcej. Powodów jest jasna sprawa kilka. Po pierwsze - komfort  znany z klasycznej Serii 7 w połączeniu z ogromną przestrzenią bagażową. Po drugie fabryczne nadwozie 7-miejscowe. Dla większych rodzin idealny. A jakie wymagania? No przede wszystkim zasobność portfela, bo za X7 zapłacimy w podstawowej wersji co najmniej 408 000 zł. Warto też posiadać długi garaż i nie nastawiać się na częste parkowanie w centach dużych miast. Flagowy SUV ma 5151 mm długości i 2218 mm szerokości, podczas gdy minimalna szerokość miejsca parkingowego wynosi 2,5 m. Czyli z każdej strony zostaje nam nieco ponad 14 cm. Powodzenia!

Powiązane posty

Zapisz się do newslettera

Twój adres email

Wysyłając niniejszy formularz wyrażacie Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Carsalon.pl S.A. ("Administrator") w celach rejestracji na portalu oraz przesyłania komunikatów marketingowych przez Administratora i jego partnerów biznesowych