Felietony

Kupujmy samochody, tak szybko odchodzą

Fakt, bierzemy udział w nielogicznej rewolucji przyczynowo-skutkowej, której efektem są ogromne zmiany na rynku motoryzacyjnym. Stoi za nią przede wszystkim większa świadomość, rozwój technologii i zmieniająca się mentalność. Dlatego jesteśmy świadkami zmian w świecie motoryzacji, która będzie jutro nieco inna niż dziś, a kompletnie niepodobna do tej z wczoraj.

Nowości

27.01.2020 r.

Oglądaj na żywo u nas premierę nowego Seata Leona!

Seat zaprezentuje nową generację swojego najpopularniejszego modelu - Leona już we wtorek 28 stycznia o godz. 19:00. Przenieś się z nami do Barcelony i oglądaj ją na żywo na CARSALON.pl!

Felietony

25.01.2020 r.

Rysunek pod presją świata. Jak powstają prestiżowe samochody?

Jak powstaje samochód? Odpowiedź na to pytanie zdaje się być szalenie prosta. Nic bardziej mylnego. Zapraszamy do świata designu, najnowocześniejszych technologii, pasji, po którym w rozmowie oprowadzi nas Tadeusz Jelec, były design manager Jaguara.

Porady

20.01.2020 r.

Najczęstsze błędy przy zakupie nowego samochodu

Zakup nowego samochodu to nie tak prosta czynność, jak by się wielu wydawało. Jest to jednak spory wydatek, więc w grę wchodzą także emocje. Te z kolei często przyćmiewają zdrowy rozsądek i doprowadzają do błędów, które mogą negatywnie wpłynąć na zadowolenie z zakupu. Przecież nowy samochód to ma być przyjemność… a nie stres i niepotrzebne napięcia. Dlatego po podjęciu decyzji o zakupie nowego samochodu powinniśmy skupić się na kilku szczególnych kwestiach, aby tego zbędnego stresu uniknąć.

Recenzje

18.01.2020 r.

Jeep Wrangler. Beztroski wszędołaz

Wielokrotnie testując samochody terenowe (nie mylmy z SUV i Crossover) nie potrafiłem zrozumieć czym kierują się entuzjaści offroad'u. Diametralnie się to zmieniło, kiedy dostałem nowego Jeepa Wranglera i... pojawiła się miłość. Trudna miłość - pełna błota, bezdroży, nieznanego celu, wilgoci, ale wciąż miłość.

Nowości

14.01.2020 r.

McLaren Elva. Auto za 7 milionów bez dachu i szyb

Najnowszy model McLarena kosztuje około 7 milionów złotych w podstawowej wersji. Na co możemy liczyć w tej cenie? Na pewno nie na dach i szyby. Za to bez problemu na godną konkurencję dla Ferrari SP1 i SP2.

Nowości

09.01.2020 r.

Nowe hybrydy Renault powstały we współpracy z F1

Producenci prześcigają się w rozwiązaniach, które mają zapewnić zdecydowanie lepszą oszczędność paliwa i emisję spalin, ale przy tym dostarczać tyle samo frajdy z jazdy, co klasyczne silniki spalinowe. Dlatego pojawiają się coraz to nowsze pomysły. Nie inaczej jest w przypadku Renault. Najnowsze modele Clio i Captur będą niedługo dostępne w bardzo zaawansowanych technologicznie wersjach hybrydowych, powstałych we współpracy z zespołem Renault F1.