Felietony

Powroty. Wielkie i te mniejsze

Muzyka, moda i motoryzacja mają ze sobą więcej wspólnego niż nam się wydaje. Definiują nasz styl życia, towarzyszą nam właściwie większość życia, są zaprojektowane przez artystów. Często się mówi, że w przypadku tej trójki, wszystko już zostało powiedziane a projektanci (muzycy) co chwilę nas zaskakują. W przypadku mody niektóre style lubią powracać inne pozostają ponadczasowe, dokładnie tak samo jest z motoryzacją.

Nowości

08.10.2019 r.

Škoda Superb. Nowa generacja czy facelifting?

Milionowy egzemplarz Superba zjechał z taśmy produkcyjnej Škody jeszcze za poprzedniej “generacji”. To świadczy o niesamowitej popularności samochodu. Nie trzeba nawet patrzeć na liczby, a wystarczy na ulice - Superb jest wszędzie. W tym momencie Škoda jest niemal przekonana, że wprowadza nową generację modelu, jednakże czy zmieniło się na tyle dużo, aby rzeczywiście nazywać go kolejną generacją a nie po prostu faceliftingiem?

Nowości

01.10.2019 r.

Twarde jak skała, nowe L200

W ciągu ponad 40 lat produkcji Mitsubishi dostarczyło klientom na całym świecie około 5 mln egzemplarzy niestrudzonego L200. Teraz w Polsce doczekaliśmy się nowej, piątej już generacji. Czy japońskiej marce uda się utrzymać popularność swojego niezniszczalnego, terenowego pick-upa? To się jeszcze okaże. Jedno jest pewne. Nowe L200 zapowiada się niezwykle ciekawie.

Felietony

13.09.2019 r.

Targi emocjami już nie targają?

Właśnie odbywają się jedne z najważniejszych targów motoryzacyjnych w Europie IAA we Frankfurcie. Mimo licznych premier, zdominowanych przez niemieckich producentów zabrakło wielu globalnych marek. Już po raz kolejny próżno szukać stoisk Volvo, Kii, Nissana czy modeli z grupy Fiata. I nie jest to manifest.

Felietony

12.09.2019 r.

Jak kupić samochód online?

W Internecie spędzamy coraz więcej czasu. Według McKinsey & Company średnia wynosi już około 11 godzin dziennie. Przeglądamy wiadomości, śledzimy social media, pracujemy, a czasem nawet zrobimy coś pożytecznego. Zakupy internetowe to również codzienność, ale jak jest w przypadku samochodów?

Nowości

10.09.2019 r.

Land Rover Defender 2020

Po łącznie 67 latach produkcji w 2016 roku z linii produkcyjnej zjechał ostatni model Defendera znanego nam dotychczas. Krążyły pogłoski, że to koniec modelu i żaden nowy już nigdy nie powstanie. Na szczęście Land Rover zaprezentował dzisiaj zupełnie nową generację, która ma być współczesnym hołdem dla ikony XXI wieku.

Nowości

02.09.2019 r.

Nowy elektryczny koncept od Cupry: Tavascan

Cupra prezentuje zupełnie nowy model, który zdebiutuje na tegorocznych targach we Frankfurcie. Tavascan to koncept w pełni elektryczny, napędzany dwoma silnikami o łącznej mocy 306 KM. Planowany zasięg auta to 450 km.